Verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz

0
109

Verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz

Adapazarı’nın Bağlar, Süleymanbey ve Köprübaşı Mahallelerinde inşa edilecek 16,5 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon altyapısı için 7 Eylül Cuma günü ihaleye çıkacaklarını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Muhtarlarımız mahallelerinde kanalizasyon konusunda mağduriyet yaşadıklarını ifade etmişlerdi. Bizde 3 mahallemizin altyapı sorununu çözeceğimizin sözünü vermiştik. Projemizi hazırladık, ihaleye çıkıyoruz. Hemen ardından çalışmalarımıza başlayacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı’nın Bağlar, Süleymanbey ve Köprübaşı Mahallelerinde inşa edilecek atıksu altyapısı için 7 Eylül Cuma günü ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Muhtarlarımız mahallelerinde kanalizasyon konusunda mağduriyet yaşadıklarını ifade etmişlerdi. Bizde 3 mahallemizin altyapısını çözeceğimizin sözünü vermiştik. Hemen çalışmalarımızı başlattık. Sorunu tamamen ortadan kaldıracak 16,5 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon altyapısı için 7 Eylül Cuma günü ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Entegre atıksu altyapısı

Kanalizasyon altyapısına yönelik yatırımların önemini vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Atıksuların başarılı bir şekilde toplanarak atıksu arıtma tesislerine iletilmesi ve çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi için dev projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Adapazarı’nın Bağlar, Süleymanbey ve Köprübaşı Mahalleleri için hazırladığımız proje ile 16,5 kilometre uzunluğunda kanalizasyon altyapısı ve 3 adet terfi merkezi inşa edeceğiz. Bu hat vasıtasıyla topladığımız atıkları Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’nde en iyi şekilde arıtacağız. Bu bölgemizi de kurduğumuz entegre atıksu altyapısına dahil etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here