DAMPERİNİ AÇIK UNUTTU ŞEBEKEYİ KOPARDI

0
124

SEDAŞ ANINDA MÜDAHALE ETTİ
DAMPERİNİ AÇIK UNUTTU ŞEBEKEYİ KOPARDI
Damperi Açık Kamyon Elektrik Kablolarını Kopardı.
E5 karayolunda Hendek-Adapazarı istikametine giden damperli kamyonun arkasında yer alan damperi şoförün açık unutması, yolun üzerinden yol atlaması ile geçen elektrik hattını koparmasına yol açtı. E5 üzerinde damperini havaya kaldırarak seyir halinde ilerleyen kamyonun şoförü, Akova Un Fabrikası mevkiinde Aytemiz Petrol Ofisi önündeki elektrik hattına kamyon kasasının takılması ile unutkanlığının farkına vardı. Şoförün unutkanlığı, yüzlerce abonenin elektriksiz kalmasına ve trafiğin aksamasına da yol açtı.
SEDAŞ ekipleri hızla olay yerine gelerek, iş güvenliği tedbirlerini aldılar. SEDAŞ Şebeke Operasyon ekipleri olay yeri ve çevresindeki enerjiyi keserek güvenlikli çalışma ortamını oluşturduktan sonra olaya müdahale ettiler. SEDAŞ ekipleri canla başla çalışarak yol atlaması ile beslenen şebekede kopan iletkenleri, vinç ve iki hidrolik sepetli araç yardımı ile en hızlı şekilde yeniden direkler arasına çekilmesini sağladılar.
SEDAŞ ekipleri kopan kabloyu yenileyerek şebekeye enerji verilmesini sağladılar. Enerji hattına zarar veren araç için SEDAŞ ekipleri tutanakta tuttular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here